3Dconnexion Přihlásit se

3DConnnexion

Duratec

V Duratecu navrhují a vyrábějí rámy jízdních kol na zakázku. Každý rám je uzpůsoben na míru zákazníkovi za účelem většího komfortu a radosti z používání. Firma,založená v České republice v roce 1997, dnes působí na mezinárodním trhu, přičemž aktuálně jde na export asi 60 procent jejích inovativních rámů.

„Působíme ve vysoce konkurenčním a náročném prostředí,“ říká majitel Duratecu Milan Duchek. „Jsme sice malá firma, ale extrémně efektivní. Všechny procesy odnávrhu a vývoje až po výrobu, marketing a obchod jsou spravovány interně.

“Srdcem byznysu je vývojové centrum, kde jsou realizovány návrhy rámů, výroba i zpracování kompozitových prvků. Právě zde využívají konstruktéři Duratecu 3D myši 3Dconnexion SpacePilot a SpacePilot Pro v kombinaci se systémy SolidWorks, CATIA V5 a 3DVIA Composer při vytváření jedinečných rámů jízdních kol.

„O 3D myších od 3Dconnexion jsme se poprvé dozvěděli na konferenci Dassault Systèmes PLM Forum,“ vysvětluje pan Duchek. „Působily velmi zajímavě a lákalo nászjistit, jak bychom je mohli využít v našich návrhových procesech. Okamžitě jsme zaznamenali jejich potenciál při zrychlení pracovních výstupů. Produktivita je pro malou firmu, jako jsme my, velmi důležitá.“

Přečíst celý příběh