3Dconnexion Přihlásit se

3DConnnexion

3D myš SpaceExplorer® akceleruje výsledky projektování miniaturních motocyklů firmy Farmer Plastics & Machining

Vývojář špičkového minimotocyklu (v měřítku 1:5) se čtyřtaktním motorem využívá 3D myš firmy 3Dconnexion pro vyšší pohodlí a lepší ovládání softwaru SolidWorks.

Farmer Plastics & Machining, Inc. (FPM) nabízí invenci, návrh výrobků, výrobu prototypů, obrábění a malosériovou výrobu s využitím plastů a lehkých kovů. Majitel firmy, Nolan Farmer, založil malou mechanickou dílnu v horách na západ od Boulderu ve státě Colorado v roce 1987 a za léta svého působení pracoval i pro IBM a Hewlett Packard. Zatímco malosériová výroba a nástrojařská práce vydělávají firmě peníze, jeho vášní jsou motocykly. Ale nejde o ledajaké motocykly.

Vášní Nolana Farmera je FPM R30FS – radiem řízený motocykl v měřítku 1:5 na palivo FAI (glow fuel), který je podle Farmera „možná nejsofistikovanější na světě.“ Tyto zmenšené motocykly mají čtyřtaktní motor a byly postaveny úplně od začátku, což Farmerovi umožnilo použít obvodový rám, přesně jako u motocyklu ve skutečné velikosti.

FPM R30FS navržený pomocí SolidWorks je více než jen krásná motorka - je to i pocta tomu, co je schopen jeden designér dokázat s pomocí kombinace výkonného 3D projektového softwaru a špičkové 3D navigace. „Navrhování tohoto motocyklu mi umožnilo použít vše, co jsem se za všechna ta léta naučil. Možná to není něco, co by mi někdy v blízké budoucnosti vydělalo peníze, ale v každém případě je to zábava a mohu tak ukázat své dovednosti při práci s CAD.“

V roce 2008 začal pan Farmer při delším používání běžné myši a klávesnice pociťovat bolest v pravé ruce. Při hledání pomoci objevil 3D myš SpaceExplorer od firmy 3Dconnexion. „Když jsem na tu myš narazil, hned jsem věděl, že to je to, co potřebuji. Pravá ruka mi odcházela a ovládání myši se stávalo nesnesitelným.“

Přečíst celý příběh.