3Dconnexion Přihlásit se

3DConnnexion

Autonomní vzdušná vozidla z Michiganu létají i díky 3D myším firmy 3DConnexion

Vedoucí týmu Danny Ellis využívá rodinu 3D myší a ovládání se šesti stupni volnosti k navrhování robotů i k letové manipulaci.

Když se Danny Ellis poprvé na střední škole v kurzu Autodesk Inventor seznámil s CAD, tak vůbec netušil, že jednoho dne bude navrhovat a provozovat létající roboty. Když Ellis pokračoval v inženýrském studiu na University of Michigan, seznámil se s obrovskými možnostmi programu CATIA, a právě tehdy objevil i 3D myši od firmy 3Dconnexion.

„Mezi prvním a druhým ročníkem mě začalo štvát, jak je to v programu CATIA namáhavé otočit modelem pomocí tradiční myši,“ říká Ellis. „Říkal jsem si, že si musím sehnat myš s trackballem a naprogramovat si jí tak, abych otočením myši otočil i díl. Hledal jsem na Googlu, jestli už to někdo zkoušel, a při tom jsem narazil na 3Dconnexion - bylo to přesně to, co jsem hledal. Okamžitě jsem si objednal myš SpaceNavigator a od té doby jí používám.“

V roce 2009, když byl v posledním ročníku, se Ellis začal zabývat možností účasti v univerzitní soutěži létajících robotů. O pět dnů později vytvořil patnáctičlenný tým Michigan Autonomous Aerial Vehicles (MAAV), ve kterém byli studenti od prváků až po absolventy oboru leteckého inženýrství, počítačů, elektroinženýrství a strojního inženýrství. Během týdne tým vyprodukoval svůj první projekt quadrotoru a účastnil se mezinárodní soutěže letecké robotily (International Aerial Robotics Competition = IARC). Do konce prvního roku své existence tým MAAV úspěšně postavil dva quadrotory schopné ručně ovládaného letu.

 

Přečíst celý příběh.