3Dconnexion Přihlásit se

3DConnnexion

Škoda Auto používá pro svůj inovativní design 3D myši od 3Dconnexion

Společnost Škoda Auto získala od vstupu do koncernu Volkswagenu hluboké technologické know-how, zažívá významný mezinárodní úspěch a obdržela řadu ocenění za design. V celém procesu vývoje vozů jsou používány 3D myši od společnosti 3Dconnexion, které jsou významnou součástí inženýrských nástrojů společnosti.

Jen několik výrobců osobních automobilů se může pochlubit více než 100 let trvající historií výroby motorových vozidel. Pro českého výrobce Škoda Auto začala cesta v roce 1895, kdy mechanik Václav Laurin a knihkupec Václav Klement zahájili výrobu vlastních jízdních kol. V roce 1899 Laurin s Klementem rozšířili výrobu o motocykly a v roce 1905 přišli s prvními automobily. V průběhu následujících let se firma stala lídrem v oblasti výroby automobilů v České republice, ale těšila se jen z dílčích úspěchů mimo domácí trh. V roce 1989 se začal hledat partner, jehož zkušenosti a investice by pomohly společnosti konkurovat na mezinárodním poli mnohem efektivněji.

V dubnu 1991 se Škoda Auto stala vedle značek VW, Audi a SEAT součástí koncernu Volkswagen. Následovalo období transformace do dynamické a prosperující
mezinárodní společnosti se silným výrobním programem, se kterým pronikla na trhy ve více než 100 zemích. Devadesát procent celkové produkce firmy je exportováno, tím se Škoda Auto podílí 7,5 % na celkovém vývozu České republiky.

Proč 3D myši?
Všechny vozy značky Škoda jsou vyvíjeny ve vlastním výzkumném a vývojovém centru v Mladé Boleslavi, které se pyšní použitím nejmodernějších technologií. V
oblasti výzkumu a vývoje pracuje přibližně 2 200 uživatelů s 3D daty z 3D CAD a modelovacích aplikací, jako jsou CATIA, Pro/ENGINEER, ICEM Surf, Maya a RTT DeltaGen.

Přečíst celý příběh.