3Dconnexion Přihlásit se

3DConnnexion

Autodesk Inventor

Povyšte svoji práci ze 3D na digitální prototypování se systémem Autodesk Inventor a 3D myší od 3Dconnexion. Jednou rukou na 3D myši ovládáte pozici a zobrazení vašeho modelu s takovou lehkostí a přesností, jaká je s obyčejnou myší jednoduše nemožná

Je to styl práce obou rukou zároveň, při kterém mnohem méně klikáte a mnohem víc zvládnete.

Od konceptu ke skice, přes díl a sestavu až po výkres, v každém z těchto módů dokončíte svoji práci rychleji a budete se divit, jak jste se dřív mohli bez 3D myši obejít.

Proč se mohou uživatelé Autodesk Inventoru spolehnout na 3D myši od 3Dconnexion

  1. Zvýšení produktivity o víc než 20 %*1: Když pracujete s jednou rukou, můžete buď ovládat polohu modelu, nebo provádět příkazy. Se 3D myší je možné dělat obojí zároveň a ušetřit tak cenný čas.
  2. Zdokonalený komfort: Rozdělením práce mezi obě ruce lze ušetřit až 50 % kliknutí myší*2.
  3. Výkonnost při navrhování*1: Ať už pracujete na skice nebo na složitém 3D modelu, vynikající způsob ovládání zvyšuje úroveň prozkoumání modelu, což je klíčové k omezení nákladných chyb v designu.


*1 Zdroj: Studie "Ekonomická návratnost 3D myší", červenec 2008
*2 Zdroj: Snížení fyzického nepohodlí a bolesti uživatelů počítačových 3D aplikací — VSI Risk Management and Ergonomics © 2005

Snazší přístup k funkcím aplikace

Inteligentní funkční klávesy* poskytují rychlý přístup k jakékoliv funkci či makru v systému Autodesk Inventor. 3D myši SpacePilot a SpacePilot Pro jsou vybaveny LCD pro vizuální zpětnou vazbu, přičemž při přechodu z jednoho aplikačního prostředí do jiného se funkce automaticky aktualizují. Funkčním klávesám můžete rychle a snadno přiřadit vaše vlastní nastavení podle toho, zda pracujete s dílem, sestavou, 2D skicou, plechovým dílem, s výkresem, potrubím atd.

Mód pro skicování

Skicu můžete vytvářet a upravovat s pomocí klasické myši, zatímco se bez námahy pohybujete v pracovním prostoru a zkoumáte návrh z různých stran díky 3D myši. Potřebné funkce, jako čára, spline křivka, automatická kóta, ekvidistanta atd., vyvoláte jedním kliknutím na inteligentních funkčních klávesách. Klávesa pro ovládání rotace zase umožní povolit či uzamknout otáčení modelem.

Mód pro modelování dílů

Zatímco tradiční myší přidáváte nebo upravujete prvky na modelu, můžete si ho plynule natáčet z různých úhlů. K funkcím jako je Shift, Ctrl, Esc, zobrazit vše, vytažení, zkosení, zaoblení a dalším se dostanete přes inteligentní funkční klávesy nebo přes tlačítka pro klávesové zkratky*.

Mód pro sestavy

Vytvářejte sestavy jednoduše — umísťujte komponenty, zatímco si celou sestavu nastavujete do nejvhodnějšího úhlu. Stejně přirozeným způsobem můžete manipulovat s existujícími díly. Umísťování vazeb je s 3D myší snadné, protože si při vybírání vazbených prvků můžete nastavovat ten nejvhodnější úhel pohledu. Funkce pro umístění komponent, umístění vazeb, posouvání komponent, pracovní rovina, Ctrl, Esc a mnohé další máte u 3D myši na dosah prstů.

Mód pro výkresy

Během vytváření a umísťování pohledů, kót a poznámek můžete celým výkresem posouvat podle potřeby. Získáte rychlý přístup ke všem potřebným funkcím včetně zobrazit vše, základní pohled, průmět, měření vzdálenosti atd.

* Inteligentní funkční klávesy a tlačítka pro klávesové zkratky jsou součástí výbavy 3D myší SpaceMouse Pro, SpaceMouse Pro Wireless, a SpacePilot Pro. 


 

"Vážně se mi líbí, s jakou rychlostí můžu v systémech Autodesk Inventor a AutoCAD otáčet ocelovými konstrukcemi, které vytváříme."

Thomas J. Zovar
systémový inženýr/statik
Metso Minerals