3Dconnexion Přihlásit se

3DConnnexion

3ds Max

Vytvářejte ohromující 3D rychleji

Představte si, že jste schopni souběžně používat několik funkcí, jako třeba tumble/track/dolly v jediném plynulém pohybu, aniž byste museli střídat myš a klávesnici. Se 3D myší od 3Dconnexion můžete ovládat kameru nebo se pohybovat ve scénách, zatímco vybíráte, vytváříte a upravujete grafiku standardní myší nebo přes tablet!

Uživatelé Autodesk® 3ds Max® nyní mohou používat inteligentní 3D navigaci od 3Dconnexion, která vývojářům her, tvůrcům vizuálních efektů a grafickým designérům zajišťuje nekompromisní úroveň ovládání softwaru.

Inteligentní 3D navigace

Ať pracujete s většími modely nebo se zaměřujete na drobné detaily, 3D myš automaticky sleduje bod vašeho zájmu a průběžně nastavuje optimální střed rotace. Tento střed rotace je navíc možno volitelně zobrazit, což vám poskytne při polohování modelu referenční bod. Působí to přirozeně a vy se můžete soustředit na práci.

Nástroje a funkce pod vašimi prsty

Inteligentním funkčním klávesám 3D myši můžete přiřadit libovolnou funkci nebo nástroj 3ds Max, takže není nutno přemísťovat ruce na klávesnici ani používat běžnou myš, abyste vybrali položku z menu.

Multitasking ve více oknech

3D myš vám poskytuje větší kontrolu pro úkoly vyžadující dvě nebo více oken, jako je editování v ortografickém zobrazení, zatímco procházíte a kontrolujete grafiku v okně s perspektivou. Můžete bez jakéhokoliv úsilí přepínat mezi okny s 2D a 3D zobrazením, takže máte přímou vizuální kontrolu nad prostorovým zobrazením, zatímco upravujete vrcholy ve 2D klasickou myší.

Ponořte se do studia

Důležitá nastavení 3D myši zpřístupníte přes její vyskakovací nabídku. Můžete snadno přepínat mezi kamerou a pohybem scény, přizpůsobovat volby středu otáčení, pracovat s klíčovými snímky animace a s dalšími funkcemi. Animaci můžete například vytvořit tak, že zvolíte mód kamery a zapnete automatickou animaci podle klíčových snímků ve vyskakovací nabídce. Při pohybu ve scéně a s objektem se vše zaznamená při stisku jediného tlačítka!

Proč se uživatelům 3ds Max vyplatí používat 3D myš

  1. Zvýšení produktivity o víc než 20 %*1: Když pracujete s jednou rukou, můžete buď ovládat polohu modelu, nebo provádět příkazy. Se 3D myší je možné dělat obojí zároveň a ušetřit tak cenný čas.
  2. Zdokonalený komfort: Rozdělením práce mezi obě ruce lze ušetřit až 50 % kliknutí myší*2.
  3. Výkonnost při navrhování*1: Ať už pracujete na skice nebo na složitém 3D modelu, vynikající způsob ovládání zvyšuje úroveň prozkoumání modelu, což je klíčové k omezení nákladných chyb v designu.


*1 Zdroj: Studie "Ekonomická návratnost 3D myší", červenec 2008
*2 Zdroj: Snížení fyzického nepohodlí a bolesti uživatelů počítačových 3D aplikací — VSI Risk Management and Ergonomics © 2005

“In my experience people pick up using a 3D mouse really quickly and they soon become indispensible. It’s a much faster way to work, and workflow is key to staying competitive in the 3D industry”.

Dave Davidson
Max3D.org