3Dconnexion Přihlásit se

3DConnnexion

CATIA

Zvyšte svůj výkon v systému CATIA

Umocněte svoji produktivitu v systému Catia V5 s pomocí 3D myši od 3Dconnexion. Posouvejte, zoomujte a otáčejte modelem jedním plynulým pohybem, zatímco s běžnou myší vytváříte skicu nebo provádíte úpravy. Získejte výkonné nadstandardní funkce, které nejsou těm, kdo používají pouze myš k dispozici. Od konceptu po uvedení výrobku na trh zrychlíte proces návrhu a užijete si při tom zcela nový zážitek. Zjistěte, proč tisíce uživatelů v letadlovém a automobilovém průmyslu už v systému CATIA V5 pracují jedině se 3D myší.

Od konceptu ke skice, přes díl a sestavu až po výkres, v každém z těchto módů dokončíte svoji práci rychleji a budete se divit, jak jste se dřív mohli bez 3D myši obejít.

Proč se mohou uživatelé systému CATIA spolehnout na 3D myši od 3Dconnexion

  1. Zvýšení produktivity o víc než 20 %*1: Když pracujete s jednou rukou, můžete buď ovládat polohu modelu, nebo provádět příkazy. Se 3D myší je možné dělat obojí zároveň a ušetřit tak cenný čas.
  2. Zdokonalený komfort: Rozdělením práce mezi obě ruce lze ušetřit až 50 % kliknutí myš*2.
  3. Výkonnost při navrhování*1: Ať už pracujete na skice nebo na složitém 3D modelu, vynikající způsob ovládání zvyšuje úroveň prozkoumání modelu, což je klíčové k omezení nákladných chyb v designu.


*1 Zdroj: Studie "Ekonomická návratnost 3D myší", červenec 2008
*2 Zdroj: Snížení fyzického nepohodlí a bolesti uživatelů počítačových 3D aplikací — VSI Risk Management and Ergonomics © 2005

Snazší přístup k funkcím aplikace

Inteligentní funkční klávesy* poskytují rychlý přístup k jakékoliv funkci v systému CATIA. LCD na 3D myši SpacePilot Pro a okno na monitoru v případě 3D myši SpaceMouse Pro poskytují vizuální zpětnou vazbu, přičemž při přechodu z jednoho aplikačního prostředí do jiného se funkce automaticky aktualizují. Funkčním klávesám můžete rychle a snadno přiřadit vaše vlastní nastavení podle toho, zda pracujete se skicou, modelujete díl, vytváříte sestavu, výkres atd.

Mód pro skicování

Používejte klasickou myš pro skicování a souběžně s tím se 3D myší ve druhé ruce posouvejte podle potřeby pracovní plochu do optimální pozice pro její další kontrolu. Skrze inteligentní funkční klávesy máte ihned k dispozici příkazy pro normální zobrazení, skrývání či zobrazování prvků, přepínání viditelného prostoru, opuštění Workbench a další. Otáčení v prostoru můžete zapnout nebo vypnout uzamykacím tlačítkem.

Mód pro modelování dílů

Používejte 3D myš k prohlížení modelu z různých úhlů, zatímco souběžně standardní myší upravujete rozměry prvků, které vytváříte. Prvky můžete tažením kopírovat nebo posouvat myší a zároveň polohovat dílem s pomocí 3D myši. Inteligentní funkční klávesy a klávesy pro klávesové zkratky vám zpřístupní funkce jako Shift, Ctrl, Alt, Esc, zobrazit vše, horní/přední/levý/pravý pohled, zkosení, zaoblení, díra a další.

Mód pro sestavy

Tvorba sestav se 3D myší je jednoduchá; celou sestavu můžete polohovat souběžně s tím, jak vkládáte nebo odstraňujete její komponenty. Pokud v systému CATIA používáte funkci přichycení (Snap), pomůže vám 3D myš najít optimální pozorovací úhel pro výběr souvisejících ploch dílů.

Mód pro výkresy

Posouvejte výkresovým prostorem, zatímco vytváříte a umísťujete výkresové pohledy, kóty a poznámky. Získáte okamžitý přístup k funkcím výkresového módu, jako je zobrazit vše, nový pohled, kóty, pozice, geometrické tolerance a další.

Získejte přístup ke skrytým výkonným funkcím

Stisknutím klávesy aktivujte příkaz přiblížit na kurzor; potom použijte navigační klobouček pro rychlé a přesné přiblížení. V leteckém módu vám 3D myš umožní proplouvat modelem s plnou kontrolou směru, rychlosti a zrychlení.